Série 2024

United Klubovna, to je showcase série koncertů, kterou dal společnými silami dohromady festival United Islands of Prague a hudební médium a movement Klubovna. Každý měsíc přivede speciální tematické večery do dosud nepříliš zavedených pražských klubů a prostor, kde propojí interprety a fanoušky napříč několika žánry.


27. 1. 2024 / Skate or mosh

První event série United Klubovna nás zavedla 27. ledna 2024 do vršovického Bowl Baru, který kromě specifického hudebního sálu nabízí také unikátní rampu. Řada lidí si donesla skejty nebo brusle, takže to dokreslilo parádní atmosféru celého večera! Trojici kapel všechny spolehlivě strhla k tanci, singalongům a moshpitu. Na scéně se objevili Glad for Today, YI a Bitter Season a byla to jízda! 


10. 2. 2024 / Moravská jízda

„Moravský kapely to maj do Prahy daleko.“ – „Příliš drahý cesťáky.“ – „Tady to nikoho zajímat nebude.“ – „Praha patří pražským kapelám, tohle nám sem netahejte.“ Okolo moravských kapel často panuje mnoho polopravd a mýtů, které znesnadňují velice nadějným interpretům tolik potřebnou expanzi do hlavního města. Rozhodli jsme se proto výše zmíněné předsudky seškrtat a hodit do koše. V sobotu 10. února 2024 jsme v pražském Chapeau Rouge zažili nefalšovanou moravskou jízdu v Praze. Nesla se v duchu toho nejlepšího moravskoslezského hardcoru, punk rocku a metalcoru! Na pódium vystoupali Sunset Trail, Rabies a Empty Hall of Fame, jako speciální host vystoupil Jirka Drtil.


14. 3. 2024 | Is this rap?

Co bude, až nebude rap? A co ten rap v dnešní době vlastně je a není? Tuto otázku si pokládá spoustu fanoušků momentálně nejsledovanějšího a nejrozvětvenějšího žánru. My se tímto eventem pokusli ukázat nejrůznější směry, přístupy a formy, které aktuální obsahově zaměřený rap nabízí. Díky, že jste se dorazili 14. března 2024 do Beats From Basement podívat na rappery s unikátním přístupem ke hře, která se neustále vyvíjí a mění dosud zavedené pořádky. Svůj um představili Martin Matys, Cringe Prince a Hyny the Kid.


11. 4. 2024 | Česká textařina

Vrací se čeština opět do kurzu? Doufejme. A nemusí znít jako soubor stokrát omýlaných klišé? Věříme tomu, a proto jsme se v rámci dalšího eventu United Klubovny rozhodli poukázat na interesantní domácí počiny s unikátními texty. Liší se v přístupu, pojetí, formě i obsahu, ale v každém případě mají co předat a obohacují tuzemskou scénu o něco nového. Koncert věnující se interpretům tvořícím v rodném jazyce se uskutečnil 11. dubna 2024 pro Klubovnu symbolicky na místě, kde uspořádala před 7 lety svůj první event - ve smíchovském Ty Kávo. Na prkna, co znamenají svět, vystoupili Aldente, Anthena Chlebová a Přízvuky.


2. 5. 2024 | Ženy na stage

Poměr, vliv a přesah interpretek na světové i domácí scéně roste, a to je jedině dobře. Závěrečný event jarní části United Klubovna eventů jsme se proto rozhodli věnovat právě jim. Během jednoho večera jste mohli poznat tři odlišné tvůrčí i žánrové přístupy interpretek, které vás dokáží svou tvorbou a nasazením pro hudbu upoutat na první poslech. Event se uskutečnil 2. května 2024 v malebném dolním sále krásného klubu Elpíčko na pražské Palmovce. Koncert byl součástí klubové noci United Islands. Během večera vystoupili Sour Bitch, Facvorite Obsession a Fae Bestia.