United Klubovna, to je showcase série koncertů, kterou dal společnými silami dohromady festival United Islands of Prague a hudební médium a movement Klubovna. Každý měsíc přivede speciální tematické večery do dosud nepříliš zavedených pražských klubů a prostor, kde propojí interprety a fanoušky napříč několika žánry.

14. 3. 2024 | Is this rap?

Co bude, až nebude rap? A co ten rap v dnešní době vlastně je a není? Tuto otázku si pokládá spoustu fanoušků momentálně nejsledovanějšího a nejrozvětvenějšího žánru. My se tímto eventem pokusíme ukázat nejrůznější směry, přístupy a formy, které aktuální obsahově zaměřený rap nabízí. Přijďte se s námi 14. března 2024 do Beats From Basement podívat na rappery s unikátním přístupem ke hře, která se neustále vyvíjí a mění dosud zavedené pořádky.

Těšit se můžete na Martin Matys, Cringe Prince a Hyny the Kid. Začínáme ve 20 hodin.

11. 4. 2024 | Česká textařina

Vrací se čeština opět do kurzu? Doufejme. A nemusí znít jako soubor stokrát omýlaných klišé? Věříme tomu, a proto jsme se v rámci dalšího eventu United Klubovny rozhodli poukázat na interesantní domácí počiny s unikátními texty. Liší se v přístupu, pojetí, formě i obsahu, ale v každém případě mají co předat a obohacují tuzemskou scénu o něco nového. Koncert věnující se interpretům tvořícím v rodném jazyce proběhne 11. dubna 2024 pro Klubovnu symbolicky na místě, kde uspořádala před 7 lety svůj první event - ve smíchovském Ty Kávo.

Těšit se můžete na Aldente, Anthena Chlebová a Přízvuky. Začínáme v 19 hodin.

2. 5. 2024 | Ženy na stage

Poměr, vliv a přesah interpretek na světové i domácí scéně roste, a to je jedině dobře. Závěrečný event jarní části United Klubovna eventů jsme se proto rozhodli věnovat právě jim. Poznejte během jednoho večera tři odlišné tvůrčí i žánrové přístupy interpretek, které vás dokáží svou tvorbou a nasazením pro hudbu upoutat na první poslech. Event proběhne 2. května 2024 v malebném dolním sále krásného klubu Elpíčko na pražské Palmovce. Koncert je součástí klubové noci United Islands.

Těšit se můžete na Sour Bitch, Favorite Obsession a Fae Bestia. Začínáme v 19 hodin.

Interpreti
Bitter Season
Bitter Season
YI
YI
Glad For Today
Glad For Today
Jirka Drtil
Jirka Drtil
Sunset Trail
Sunset Trail
Rabies
Rabies
Empty Hall of Fame
Empty Hall of Fame
Martin Matys
Martin Matys
Hyny the Kid
Hyny the Kid
Cringe Prince
Cringe Prince
Aldente
Aldente
Přízvuky
Přízvuky
Althena Chlebová
Althena Chlebová
Sour Bitch
Sour Bitch
Favorite Obssesion
Favorite Obssesion
Fae bestia
Fae bestia